Živé vysílání

18:30 SPECIÁL
Za jiného
19:00 Ke kořenům
Apoštolské vyznání víry (3): Věřím v Ježíše Krista
20:00 Interval
Preßburger Klezmer Band: CD Baladen
21:00 Světem Bible
Jeremiáš 44,1-45,5
21:30 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Na Velký pátek - Velikonoční!!!


Velikonoce na Rádiu 7

O Velikonocích, v čase připomínky zlomení moci smrti a hříchu, chceme ve vysílání vytvořit prostor, ve kterém budete i vy moci při poslechu přemýšlet o těch nejdůležitějších chvílích života Ježíše Krista, a tím pádem i nejdůležitějších okamžicích každého člověka. Budete-li chtít dny tiché a rozjímavé i radostné a jásavé strávit v naší společnosti, vyberte si z naší nabídky pořadů.

Ve středu 17. dubna ve 13:00 bude hostem Lenky Malinové ve Fortepianu Ida Pencová. Řeč bude o slavení či neslavení Velikonoc, o tom, co nás obklopuje ve světě, kde žijeme, a co prezentujeme v církvi. Nalaďte si pořad s názvem Paradoxy Velikonoc.

Jako křesťané vyznáváme, že Pán Ježíš Kristus o Velikonocích zvítězil. Nad kým? Koho porazil? A jak to bylo se znamením proroka Jonáše, o kterém Kristus mluvil v souvislosti se svou smrtí? Na tyto otázky se pokusíme najít odpovědi s Petrem Rausem v pořadu Kudy kam ve středu 17. dubna od 20. hodiny.

Události velikonočních dní z pohledu starozákonního odkazu mapuje cyklus, jehož průvodcem bude Josef Byrtus. Díky spojení Starého a Nového zákona pronikneme hlouběji do odkazu Zeleného čtvrtka (uslyšíte 18. 4. v 6:30 a v 9:45), Velkého pátku (19. 4. v 15:30), Bílé soboty (20. 4. v 11:00) a neděle Vzkříšení (21. 4. ve 13:50).

Záznamy bohoslužeb jsou připraveny na Velký pátek v 15:00 a v neděli od 14:15. Velkopáteční kázání nabídne slova faráře Jiřího Kalety ze sboru Slezské církve evangelické a. v. v Písku u Jablunkova, v neděli zní radostná zpráva „Kámen je odvalen“ z úst Petra Špoka, pastora AC v Havířově.

Každý rok v období Velikonoc slaví židovský národ svátky Pesach, aby si tak připomněl vyvedení z Egypta. Židé pořádají sederovou večeři, která je plná symbolů a odkazů na Starý zákon. Pro křesťany má tato večeře přesah do Nového zákona, kdy se obětním beránkem stal Boží Syn, Pán Ježíš Kristus. Lenka Malinová si na Velký pátek pozvala k mikrofonu archeologa a znalce Izraele Josefa Kováře, aby společně prošli jednotlivé kroky sederové večeře, která o Velikonocích otevírá v Izraeli týdenní velikonoční Pesach. Poslouchejte 19. dubna po 13. hodině. 

Ve svátečním vysílání dostane prostor i sváteční, klasická hudba. Antonín Dvořák komponoval své Biblické písně, op. 99 jako dílo, které má vytvořit prostor pro rozhovor s Bohem, pro sdílení smutku, radostí i starostí. Poslouchejte je společně s námi na Velký pátek od 15:30 v podání Magdaleny Kožené.
V neděli 21. dubna, na neděli Vzkříšení, pak jásavou radost dne doplní výběr z oratoria Mesiáš Georga Friedricha Händela. Zařazujeme ho po 15. hodině.

Stát Morelos v Mexiku je v současné době vyhlášen nejnebezpečnějším státem země. Už dva roky zde žije Michal Riša, host pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu. 20. dubna po osmé ráno s ním Lucie Endlicherová mluví o lásce, která je ochotná oběti, o ochotě odevzdat celý život Bohu i o tom, jak dennodenně stát tváří v tvář bolesti a nejistotě.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.