Playlist

Živé vysílání

16:00 Poklady z archivu
Láska
17:00 Kudy kam
Vidí vskrytu, odplatí zjevně (R)
18:05 Myšlenka na den
Dávejte přednost jedni druhým (R)
18:30 Dušebol
Duševní nemoc jako nemoc (R)
19:00 Akademie
Veškeré Písmo je vdechnuté od Boha

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Dávejte přednost jedni druhým


Řeka života

images/porady/reka.jpg

Příběhy lidí, kteří se vydali k pramenům a jejichž osobní víra v Krista ovlivnila mnohé další. Příběhy z doby nedávné, stejně jako exkurze daleko do minulosti.

Vysílací časy: středa 10:00 / repríza: čtvrtek 13:00, neděle 22:00 / noční repríza: pátek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Jan Alois Zahradníček

Jan Zahradníček patří k básníkům, na které se často v čítankách zapomíná. Možná pro jeho jasně vyznávanou víru, možná pro názory, které nemusí být všem "po chuti". Jeho sbírka Znamení moci, kterou napsal těsně před svým uvězněním v komunistickém žaláři, bývá označována za jedno z nejlepších děl, která trefně pojmenovávají zlo totalitního režimu a jeho nelidskost. O životě Jana Zahradníčka rozmlouval Petr Vaďura s Jiřím Hanušem z brněnského Centra pro demokracii a kulturu. Pořad, připomínající jeho 115. výročí narození 17. ledna 1905 připomene relace Řeka života ve středu 22. ledna po 10 hodině na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Můj život

Profesor Petr Pokorný patřil mezi naše nejznámější novozákoníky; jeho nejrozšířenější dílo - totiž Bibli v ekumenickém překladu, kde byl členem novozákonního týmu - jste určitě drželi v ruce. V sobotu 18. ledna tohoto roku profesora Pokorného odvolal Pán života k sobě, domů. A tak jako vzpomínku nabízíme v relaci Řeka života třídílný rozhovor s Petrem Pokorným, který před lety natočil Petr Vaďura. Poslouchejte ve středu 29. ledna dopoledne.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.