Playlist

Živé vysílání

17:00 Kudy kam
Vidí vskrytu, odplatí zjevně (R)
18:05 Myšlenka na den
Dávejte přednost jedni druhým (R)
18:30 Dušebol
Duševní nemoc jako nemoc (R)
19:00 Akademie
Veškeré Písmo je vdechnuté od Boha
20:00 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Dávejte přednost jedni druhým


Okno do historie

images/porady/oh.jpg

Fundované a současně barvitě a s velkým zaujetím prezentované exkurze do historie církve s jejími světlými i stinnými stránkami

Vysílací časy: čtvrtek 9:30 / repríza: pátek 16:00 / noční repríza: pondělí 5:30
Stopáž: 15 minut
Hovoří: František Holeček
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Liturgický a modlitební život první české reformace

Jedním ze skvostů českých dějin, takovým drahokamem naší historie, je bezpochyby vznik a působení Jednoty bratrské nebo chcete-li Moravských bratří. Pozůstatky jejich historické činnosti najdete na mnoha místech po světě, dodnes totiž žijí některá místa, na kterých Bratři působili a předávali svůj zápal pro Boha. A právě Jednotě bratrské se v dalším díle cyklu Okno do historie věnuje jeho protagonista František Holeček. Uslyšíte ve čtvrtek 23. ledna od 9:30.

Vytisknout E-mail

Bratrská svěcení

Nouze o spasení - tento historický termín nám dnes už asi nic moc neříká. Žijeme si v zabezpečené přítomnosti se spoustou vynálezů, usnadňujících obyčejný život. Ale pár století zpět lidé opravdu existenciálně řešili, co bude pak, po smrti, na věčnosti - a o Boží jsoucnosti nepochyboval nikdo. Důsledkem pak byla velice odvážná a hlavně zlomová rozhodnutí - jedno z nich, totiž cestu k přerušení svatopetrské tradice svěcení kněží v Jednotě bratrské, budeme sledovat v pořadu Okno do historie .Uslyšíte ve čtvrtek 30. ledna od 9:30 na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.