Živé vysílání

12:15 Čtení na pokračování
Lady Jana Greyová (10/20)
12:45 Písničky, kalendárium
13:00 Řeka života
Václav Čermák (R)
14:00 Myšlenka na den
Mimozemšťané (R)
14:15 Písničky na přání

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Mimozemšťané


Okno do historie

images/porady/oh.jpg

Fundované a současně barvitě a s velkým zaujetím prezentované exkurze do historie církve s jejími světlými i stinnými stránkami

Vysílací časy: čtvrtek 11:15 / repríza: neděle 16:30 / noční repríza: sobota 5:00
Stopáž: 15 minut
Hovoří: František Holeček
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Inkvizice (19)

Že zlo plodí zase jenom zlo, uslyšíme v další části cyklu Okno do historie, který připravuje František Holeček. Znovu se v dnešním díle vrátíme do jižní Francie počátku 14. století a budeme sledovat, kam až může dojít vzpoura proti násilí. Poslouchejte ve čtvrtek 21. července po 11:15 na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Inkvizice (20)

Snaha vymanit se z područí jednoho panovníka a hledat bezpečí u jiného přivodila na začátku 14. století v jižní Francii další velké krveprolití, tohle si žádný král nedá líbit jen tak.  V cyklu Okno do historie budeme opět sledovat důsledky inkvizice v podání Františka Holečka - poslouchejte ve čtvrtek 28. července dopoledne na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Inkvizice (21)

Už mnoho týdnů sledujeme v relaci Okno do historie vznik a vývoj inkvizičních procesů v jihovýchodní Francii 12.-14. století. A stále zjišťujeme překvapivé souvislosti - v dnešní části se bude autor pořadu František Holeček věnovat tomu, jak se někteří lidé uměli mistrně přizpůsobit aktuální situaci a dokonce začali nového systému využívat... Poslouchejte ve čtvrtek 5. července dopoledne na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.