Playlist

Živé vysílání

10:45 Písničky
11:00 Rozmarýna
Introvert - dar nebo prokletí? (R)
12:00 Sváteční slovo
Hvězdy a světy (R)
12:05 Interval
Traband: CD Domasa (R)
13:00 Kormidlo
Nástroje: Flétna

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Sváteční slovo - Hvězdy a světy


Dušebol

images/porady/duse.png

aneb Na rovinu o duševním zdraví a nemoci.
Když se řekne blázen, co si představíte? Často někoho… však každý ví, jaký obrázek
v sobě nosíme. Většina z nás má ve svém okolí někoho s duševním onemocněním, onemocněním duše, které nejde vidět, ale přesto bolí, trápí – a léčí se jako každá jiná nemoc.
Vysílací časy: úterý 10:00 / repríza: sobota 18:30 / noční repríza: neděle 2:15
Stopáž: 30 minut
Moderují: Katka a Martin Okáčovi
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

 VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Stigmatizace duševně nemocných

Statistiky mluví jasně: Každý 5. člověk u nás má nějaké psychické potíže, ale jen každý 20. z nich se nechá léčit. Důvod? Strach z odmítnutí, odborně stigmatizace. A právě o tom bude řeč v dalším pořadu Dušebol, kterým vás od 10:00 hodiny 7. července budou provázet Katka a Martin Okáčovi.

Vytisknout E-mail

Relaps

Každý nemocný doufá v uzdravení a děsí se toho, že se nemoc vrátí. V dalším pořadu Dušebol se Martin a Kateřina Okáčovi zaměří právě na chvíle, kdy se nemoc vrací a na okolnosti s tím spojené. Poslouchejte v úterý 14. července.

Vytisknout E-mail

Duševně nemocný otec

Duševní nemoci mají vždy přídech nejistoty: jak se bude dotyčný chovat, zvládne zátěžové situace? A co rodičovství, to je přece stálý tlak..?! Jak skloubit psychický handicap a rodičovství, o tom budou mluvit Martin a Katka Okáčovi v další relaci Dušebol - na rovinu o duševním zdraví a nemoci. Poslouchejte v úterý 28. července od 10:00 hodiny.

Vytisknout E-mail

Partnerský vztah s duševně nemocným

Nedílnou součástí svatebního obřadu je i vyjádření, že s tím druhým chceme strávit celý život a že to míníme vážně. A tak slibujeme, že spolu zůstaneme v dobrém i zlém, ve zdraví i v nemoci... Ale jaké to potom opravdu je, když se součástí života stane nemoc jednoho z manželů? To je otázka pro další díl pořadu Dušebol aneb na rovinu o duševním zdraví a nemoci, kterou pro vás připravují manželé Katka a Martin Okáčovi ze svých bohatých zkušeností. Poslouchejte 21. července dopoledne na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.