Playlist

Živé vysílání

19:00 Písničky
19:15 Kanafásek
Broučci (25/28)
19:30 Písničky
19:45 Stopy
Marek Honzík (R)
20:00 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

O modlitbě


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Umělá inteligence kolem nás

Otřepaná otázka, jestli umělá inteligence nahradí jednou tu lidskou, zazní v dalším vydání Průsečíků, které se zaměří na tyto technologie v našem běžném životě. Rozhovor Petra Matouška s Maránem Možuchou je připraven na 4. srpna od 11:15 na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Člověk v rukách umělé inteligence

Odzvonilo už s odchodem komunistického režimu Velkému bratru z Orwelova románu "1984", nebo se k tomuto stavu stále více blížíme? Jakou roli hrají moderní technologie a zejména umělá inteligence ve sledování osobních dat člověka v dnešní době, o tom si povídají v dalším vydání Průsečíků Petr Matoušek a Marián Možucha. Nalaďte si jejich rozhovor v úterý 11. srpna.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.