Playlist

Živé vysílání

12:00 Myšlenka na den
Látková výměna (R)
12:05 Písničky
12:30 Čtení na pokračování
Vysoká škola vděčnosti (3/22)
13:00 Fortepiano
Jak žít ve svobodě (R)
14:05 Písničky na přání

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Látková výměna - Marie Faldynová


Průsečíky

images/porady/prusec.png

V dnešní uspěchané době se čím dál více objevují nové fenomény, se kterými jsme se dříve nemuseli potýkat, ale teď významně ovlivňují naše životy. Novota, neznalost, rychlost, s jakou přicházejí, a jejich velký vliv v nás vyvolávají někdy strach, jindy rezignaci a přizpůsobení se. Jedním z těchto fenoménů, který zaznamenal v posledních několika letech obrovský boom, je umělá inteligence.
Lidská fantazie si, nejen na základě zhlédnutých sci-fi filmů a přečtených sci-fi románů, klade otázky: „Jaké to bude mít meze, a budou li vůbec nějaké? Budou opravdu moci stroje místo člověka myslet a rozhodovat? Uhlídáme si, že nás stroje nezačnou ovládat?“
Než si budovat v sobě strach z něčeho nepoznaného, je lepší věci poznat – poznat, kde jsou dobrým sluhou a kde jsou špatným pánem.
Vysílací časy: úterý 11:15 / repríza: středa 18:30 / noční repríza: čtvrtek 4:15
Stopáž: 30 minut
Host: Marián Možucha

Moderuje: Petr Matoušek

Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

VYSÍLALI JSME - ARCHIV POŘADŮ

Průsečíky v životě IT experta (1/2)

Pán Bůh si umí zastavit každého, vzdělaného i nevzdělaného, člověka který Boha hledá i toho, který je přesvědčen, že Boha nepotřebuje a že sám může zachránit svět. Průsečíky tentokrát nabídnou příběh jednoho z protagonistů pořadu Mariána Možuchy. Poslouchejte v úterý 12. listopadu od 11:15.

Vytisknout E-mail

Průsečíky v životě IT experta (2/2)

Za Janem křtitelem chodili celníci, vojáci a další profese a ptali se ho, jak si mají počínat ve svém konkrétním povolání tak, aby se to líbilo Bohu. Jaká jsou v tomto smyslu specifika a nástrahy v oblasti práce v IT, přiblíží v relaci Průsečíky host Petra Matouška Marián Možucha. Poslouchejte v úterý 19. listopadu od 11:15.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.