• Evangelia 2018
  • Promo 2018
  • CD 2018

Živé vysílání

16:15 Čtení z Bible 21
16:30 Magazín z regionů
17:00 Písničky
17:15 Doteky
Jak v životě překonávat svá "nahoře" a "dole" (1/2) (R)
17:45 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Setkání s Kristem (14/24): Setník


Hana Weignerová

Čím je pro Tebe práce v rádiu?

Především příležitostí, jak svou troškou do mlýna přispět k šíření dobré zprávy o milujícím a zachraňujícím Bohu. Vděčností za celý tým Rádia 7 a za to, že se na jejich práci můžu také podílet. Ale i výzvou, pravidelnou dávkou adrenalinu a spoléháním se na Boží pomoc. Radostí z dobře odvedené práce (když se zadaří:-) a zamyšlením se nad tím, co se dá ještě změnit, když se zrovna nezadaří. A neustálou připomínkou toho, že kdo chce zapalovat, musí hořet.

Popiš nějaký svůj zlomový bod na cestě k Bohu

Snad to nebude příliš patetické, ale jedním ze zlomových bodů na cestě k Bohu pro mě bylo rozhodnutí začít spolupracovat s Rádiem 7. Do studia jsem přišla poprvé v létě 2007 a dodnes mě oslovuje a obohacuje, že je možné v takové rozmanitosti lidí, názorů a přístupů ke křesťanské víře utvářet jednotný a soudržný celek. Ekumenické prostředí Rádia 7 mě opakovaně nutí hledat a rozlišovat, co je v křesťanské víře podstatné a co jsou jen „třešničky na dortech“ jednotlivých církví.

Jak odpočíváš?

Jak kdy. U filmu, s knížkou, s pletacími jehlicemi nebo korálky a archivem Rádia 7. Na kole, u vody, v přírodě, s rodinou a přáteli. A někdy jen tak hledím do zdi.

Co bys chtěla „mimo mikrofon“ vzkázat posluchačům?

 Vysílání Rádia 7 je tak rozmanité jako kolektiv, který jej utváří. A tak se může někdy stát, že vyřčená myšlenka moderátorova či hostova zcela nezapadne do vašeho vidění světa. I mně se to stává. Ale věřím, že i takové momenty napomáhají k dobrému těm, kdo milují Boha, stejně jako těm, kteří se pídí po smyslu života. Někdy nám mohou otevřít oči a my si uvědomíme, že naše názory potřebují trochu „poopravit“; někdy si díky nim znovu uvědomíme, v čem spočívá síla našeho přesvědčení. Ať tak či tak, obojí je lepší než být zalezlý v té své ulitě a nepustit k sobě jiné názory než ty, které jsme přijali za své.  

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.