Playlist

Živé vysílání

00:00 Hudba R7 
(vysílá slovenská redakce)
01:05 Psychologická poradňa (repríza z utorka)
(vysílá slovenská redakce)
05:45 Slovo do dňa
(vysílá slovenská redakce)
06:15 Modlitby za prenasledovaných kresťanov
(vysílá slovenská redakce)
07:15 Zamyslenie
(vysílá slovenská redakce)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Tankování


Jan Vytřísal

Když se Honza poprvé objevil v rádiu, neměl ještě osmnáct, zato už tehdy byl majitelem naprosto lahodného, vyzrálého hlasu. No a ač už má osmnáctku za sebou, maturitu taky a mnohé další též, mikrofonu zůstal věrný, ba co víc, objevuje se za ním v dalších a nových rolích - a za to jsme rádi. Věříme, že tahle spolupráce dlouho vydrží, protože se zdá, že ač Honza stárne, hlas vyzrálého muže zůstává. A to stojí za to :-).

Narodil jsem se v porodnici, která se jmenuje U Milosrdných bratří, porod byl pro maminku milostivě jednoduchý a rychlý. Možná i proto mi dala jméno Jan, které znamená Dar od Boha - Bůh je milostiv. Tuhle Boží milost jsem ve svém životě vždy viděl a jsem Mu za ni neskonale vděčný. Součástí toho bylo i, že jsem byl odmalička vychováván k víře a vztahu s Bohem.

Tahle porodnice je v Brně, městě, které je mým domovem a za dnes už jednadvacet let mi přirostlo k srdci. Část dětství jsem strávil také na Hané, v Kroměříži. Haná se do mého života vrací po dekádě a nyní tam studuji, v Olomouci. Právům v Olomouci předcházelo šest let plných Francie, francouzštiny, Francouzů a tak vůbec. Původně omylem jsem se totiž dostal na francouzské gymnázium. Neměl jsem ani páru, do čeho jdu, co se doopravdy děje jsem zjistil až v prvních týdnech školy. Nakonec se z omylu vyklubalo skvělé nevědomé rozhodnutí, protože francouzština mě chytla za srdce. V posledních ročnících jsem váhal, jestli se dál budu ubírat do Franice, nebo zůstanu u nás. Brno mě však, se vším, co k němu patří, udrželo. Přátelé, církev, ale taky studium práv. Ty mě však nakonec zavály ne do Brna, ale do už zmíněné Olomouce. A Haná se mi opět vrátila do života. V budoucnu mě velmi táhne práce státního zástupce, další sen, ale jak občas připomene maminka, všechno je jinak. No tak uvidím.

Co se služby týče, pracuji především s mládeží, je to pro mě srdeční záležitost. Jeden z pastorů mládeže zaregistroval moji výmluvnost, nebo spíš ukecanost, a tak mi občas dal do ruky mikrofon, ten už mi v ruce obrazně zůstal až do Rádia 7, kam jsem se dostal shodou zajímavých náhod, když naše církev Slovo života v Brně začínala s projektem Církev Online, ke kterému jsem daboval doprovodný hlas propagačního videa. Po týdnu oné propagace mi na telefonu zazvonilo číslo, které jsem, si poté uložil jako "radio7". A spolupráce byla na světě. Na tenhle okamžik rád vzpomínám.

Jsem vášnivý chodec, bez pořádné procházky, výletu či túry dlouho nevydržím. Někdy stačí jen večerní vycházka do milovaných Medlánek, někdy to musí být pořádný několikadenní výšlap, třeba po horách u nás či na Slovensku. Mám také moc rád cyklistiku, cením si dobré knihy, oblíbeným sportem, který mě dokáže rozveselit ale i rozesmutnit, je hokej, především v podání české reprezentace, ale taky brněnské Komety, kam občas s kamarádem zavítám. Mám rád hudbu i filmy. Některé mé přátele velmi udivuje, jak koušu jídlo, jiné, že si pamatuji třeba, co měli na sobě první letní čtvrtek roku 2011 no a některé zase místy nezastavitelná výmluvnost.

 

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.