Živé vysílání

05:50 Čtení z Bible 21
06:00 Ranní vysílání Rádia 7
06:15 Myšlenka na den
Houby a očekávání
06:20 Písničky, kalendárium
06:30 Biblická úvaha
Biblické protiklady aneb Prach jsi

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Houby a očekávání


Na sobotní frekvenci Proglasu

images/porady/nsfp.png

Hodinový debatní pořad na biblická, či aktuální a společenská témata. Hosty ve studiu jsou odborníci, kazatelé i tzv. "obyčejní" lidé - co mají společné, je hluboký osobní vztah ke Kristu. A právě víra – živé spojení s osobním Bohem – je aspekt, který dává diskutované látce jedinečný rozměr.

Vysílací časy: sobota 8:00 (i na Radiu Proglas) / repríza: středa 22:00
Stopáž: 60 minut
Moderuje: Kateřina Hodecová, Lucie Endlicherová, Jan Vytřísal, Hana Weignerová
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová 

!!!LIVE!!! V premiéře možnost kontaktovat studio na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zprávou sms na číslo: 608-566-773 a také telefonicky na čísle: 515-535-485.

Ve třech zemích během hodiny

Tři země s velmi odlišným náboženským i kulturním kontextem figurují v životě hostů, kteří před časem navštívili naši zemi. Reverend Yee Tham Wan s manželkou Moon Tee působí na teologickém semináři na Filipínách, původem jsou Číňané a velkou část života prožili v Malajsii. V rozhovoru, který s nimi natočila Lída Hojková, uslyšíte o mimo jiné i o rozmanitých výzvách, kterým čelí křesťané v zemi ateistické či v zemi s islámem jako oficiálním náboženstvím. K poslechu vyprávění doslova z první ruky jste zváni v pořadu Na sobotní frekvenci Proglasu v sobotu 14. října od 8:00. Znovu uslyšíte ve středu 18. října po 22:00 hodině.

Vytisknout E-mail

Nenahraditelná realita

„Vyprala jsem s tmavým prádlem papírový kapesník. A v pračce přestalo fungovat topné těleso (kapesník na to neměl vliv, aby nevypadalo, že to spolu souvisí). Dochází mi, jak je jednoduché podlehnout pocitu, že život je nanic. Že se dějí samá protivenství. Že ti vedle to nemají tak těžké. A nic s tím nemusí dělat vědomí toho, že jsou lidé, kteří trpí a já se ‚mám dobře‘. Protože to je přece jiná realita než ta moje. Chyba je v tom, že jsme uvěřili, že existuje více různých realit. Je jen ta Boží – a když člověk tou poměřuje svůj život, tu chce do svého života, je lehké rozpoznat, že nějaké topné těleso a drobky kapesníku na tmavém prádle jsou k zasmání.“
Tak tenhle příběh stál na počátku rozhovoru, který se pod titulkem Nenahraditelná realita odehrál v srpnu na festivalu UNITED. Moderátorka Lucie Endlicherová k němu pozvala Terezu Kašparcovou a Honzu Vytřísala. Záznam jejich setkání nabídne pořad Na sobotní frekvenci Proglasu 21. října v osm ráno (a v repríze ve středu 25. 10. od 22:00).

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.