Playlist

Živé vysílání

00:45 Písničky
01:00 Pohovka
Ellie Holcomb (R)
02:00 Písničky
02:15 Čtení na pokračování
Hansi (16/34) (R)
02:45 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Spolehnutí


Řeka života

images/porady/reka.jpg

Příběhy lidí, kteří se vydali k pramenům a jejichž osobní víra v Krista ovlivnila mnohé další. Příběhy z doby nedávné, stejně jako exkurze daleko do minulosti.

Vysílací časy: středa 10:00 / repríza: čtvrtek 13:00, neděle 22:00 / noční repríza: pátek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Jerzy Popieluszko

Krize vždycky odhalí, jestli naše víra stojí na pěkných a líbivých slovech anebo na skutečné důvěře Bohu. Životní příběh polského kněze Jerzyho Popieluszka , mučedníka 20. století, vás možná postaví před nepříjemnou otázku: Jaká je moje víra..? Poslouchejte pořad Řeka života  dopoledne 5. srpna. 

Vytisknout E-mail

Bratr Řehoř

Narodil se v roce 1420, ale jeho životní zápasy v mnohém kopírují ty naše dnešní, i když je možná pojmenovával jinak. "Nouze spasení", jak sám říkával, přiměla bratra Řehoře, aby pátral a hledal skutečnou tvář Boha i celé křesťanské víry. A našel, i když ho to stálo mnohé. Život tohoto pozoruhodného muže, který stál u zrodu Jednoty bratrské, přiblíží další pořad Řeka života 12. srpna po 10 hodině na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Jedna ruka stačí!

Pavel Černý přišel ve svých 21 letech v první světové válce o pravou ruku a když si chtěl potom namluvit dívku, rodiče jí to zakázali se slovy: "Mrzáka si nevezmeš!" Tenhle "mrzák" s jednou rukou ale ovlivnil život mnoha lidí - díky sociální práci na Zakarpatské Ukrajině, kam odjel po první světové válce, i v české církvi po návratu po okupaci německou armádou. Jeho životní příběh přiblíží jeho vnuk, který po něm zdědil i jméno - Pavel Černý, kazatel Církve bratrské. Poslouchejte ve středu 26. srpna dopoledne na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Boží provázení

Vyprávění kazatele Církve bratrské Miloslava Košťála vás vtáhne svou upřímnou jednoduchostí, která je zároveň velikým odrazem Boží lásky a péče o člověka. Ve středu 19. srpna vás v pořadu Řeka života zveme k poslechu životního příběhu muže, který při pohledu na svůj život zpět vidí jasnou Boží linku.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.