Playlist

Živé vysílání

07:30 Písničky
07:50 Myšlenka na den
Červen
09:00 Kalendárium, Pozvánky, Magazíny
09:45 Písničky
10:15 Doteky
Kotva života (1/2) (R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Červen


Řeka života

images/porady/reka.jpg

Příběhy lidí, kteří se vydali k pramenům a jejichž osobní víra v Krista ovlivnila mnohé další. Příběhy z doby nedávné, stejně jako exkurze daleko do minulosti.

Vysílací časy: středa 10:00 / repríza: čtvrtek 13:00, neděle 22:00 / noční repríza: pátek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Jesse Irvin Overholtzer

Muž, kterého představí další relace Řeka života, pracoval jako novinář, pak jako pojišťovací agent, byl majitelem čističky a také pěstoval zeleninu. Při tom všem byl i kazatelem. A mnoho let měl na srdci zvěstování evangelia dětem, které byly v jeho době považovány za neschopné pochopit evangelium a přijmout Krista. Právě tento muž založil práci, kterou dnes známe jako Dětskou misii. O panu "O" - tedy Jessim Irvinovi Overholtzerovi  bude 3. června po 10 hodině vyprávět současný ředitel DM v ČR Zbyšek Šikula.

Vytisknout E-mail

Matthew Henry

Matthew Henry by mohl být s trochou nadsázky nazván Dr. Johnem Vernonem McGeem  z počátku 18. století. Jeho šestidílný Biblický komentář je až dodnes cenným zdrojem pro všechny, kdo chtějí lépe porozumět Písmu. Na předměstí Londýna zve Řeka života v 10. června od 10 hodin.

Vytisknout E-mail

Milada Horáková

27. června roku 1950 vyhasl život ženy, která se nepoddala zvůli mocipánů a zaplatila za to životem. Řeč je o Dr. Miladě Horákové, jejíž život a hlavně korespondenci z posledních měsíců života připomene Řeka života ve středu 24. června.

Vytisknout E-mail

Jiří z Poděbrad

Byl jediný český král, který nevzešel z panovnického rodu. Sirotek od útlého dětství, s kterým se život nemazlil. A přesto dokázal tento muž obstát v životě a tlaku bouřlivé doby. Řeč je o Jiřím z Poděbrad, od jehož narození letos v dubnu uplynulo přesně 600 let. Představí ho další Řeka života v rozhovoru Kateřiny Hodecové s Petrem Plaňanským. Poslouchejte ve středu 17. června dopoledne na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Jan Ámos Komenský (1/3)

V dalším pořadu Řeka života vás zveme k poslechu první části vyprávění ze života Jana Ámose Komenského, člověka, který svou lásku ke Kristu uměl převtělit do konkrétních skutků lásky. Letos si připomínáme 350. výročí jeho úmrtí a tak o Komenském bude ještě v našem vysílání určitě řeč - a právě proto chceme dát prostor i starší nahrávce, která ale má nadčasovou platnost. Konkrétními událostmi života Jana Ámose vás bude celkem třikrát provázet Dr. Karel Kořínek. Poslouchejte  v 9:30 1. července na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.