• Pokoj s Bohem
  • Pokoj s lidmi
  • Pokoj v srdci
  • Pokoj v tezkych situacich

Živé vysílání

15:00 Písničky z archivu
Advent potřetí
15:30 Základy
Základy (2/16): Kdo je Ježíš Kristus? (R)
16:00 KOMPAS
Šalamoun (15): Bůh dal moudrost (R)
16:15 Čtení z Bible 21
16:30 Magazín z misie

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Setkání s Kristem (19/24): Petr na moři


Zrcadlo

images/porady/zrc.jpg

Vědecké důkazy a diskurzy, nepopiratelně ukazující na Stvořitele a jeho dokonalý plán spásy světa ve fiktivních rozhovorech profesora a jeho žáka 

Vysílací časy: čtvrtek 7:30 / repríza: sobota 11:15 / noční repríza: úterý 3:00 / premiéra na Radiu Proglas: středa 9:15
Stopáž: 15 minut
Autor: Dave Fischer
Hovoří: Pavel Hromádka, Daniel Zeman
Odpovědný redaktor: Luděk Brdečko

Pravda pod mikroskopem (128): Zjednodušování složitého

Vědci se ve svém bádání snaží se pochopit složitější věci pomocí těch jednodušších - posunují se od sloučenin přes atomy, dále k protony, neutrony a elektrony až ke kvarkům, Na druhou stranu je zde úsilí o sjednocování jednotlivých teorií do nadřazených super-teorií. Profesor Richard Swinburne, jehož úvahám věnuje pozornost seriál Pravda pod mikroskopem, k těmto teoriím řadí metafyzickou teorii. Více jeho představu přiblíží relace Zrcadlo z produkce české redakce TWR ve středu 19. prosince v 9:15 na Rádiu 7 a v 10:15 na Radiu Proglas.

Vytisknout E-mail

Pravda pod mikroskopem (129): Problém bolesti

Námitka, že pokud by byl Bůh, nemohla by být ve světě žádná bolest, je celkem často předkládaná. Jak by vypadal svět bez bolesti, se v seriálu Pravda pod mikroskopem pokusí představit Richard Swinburne. Poslouchejte v relaci Zrcadlo ve středu 26. prosince po 9:15 na Rádiu 7 a na Radiu Proglas o hodinu později.

Vytisknout E-mail

Pravda pod mikroskopem (130): Je vůbec něco pravda?

Jsou přírodní vědy sbírkou faktů nebo jenom názorů? je věda schopna dokázat vše, co je skutečné, nebo nemůže s jistotou prohlásit vůbec nic? Tyto a další názory, reprezentované dvěma extrémními přístupy k vědě - scientismem a postmodernismem přiblíží v seriálu Pravda pod mikroskopem doktor Kenell Touryan. Poslouchejte v relaci Zrcadlo od středy 2. ledna po 9:15 na Rádiu 7 a na Radiu Proglas, až v 10:15.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.