Nový redaktor

Jakub Lofítek je náš nový kolega, redaktor a moderátor, který od začátku května posílil náš tým. Položili jsme mu tři otázky:

Jaká byla Tvoje cesta k rádiu a Rádiu 7?
Být redaktorem či moderátorem v rádiu nebylo mým dětským snem. Přitahovalo mě ale tajemno spočívající v tom, že člověk může mít naposlouchaný nějaký cizí hlas a přitom vůbec nevědět, jaká tvář a jaká osobnost se za daným hlasem skrývá. A tajemno je přeci od toho, aby ho člověk prozkoumal. :-)
V Rádiu 7 před několika lety moderovala moje starší sestra Zuzka, ale v té době jsem o něčem podobném nepřemýšlel. V průběhu let jsem Rádio 7 třikrát navštívil jako host a i přes velkou trému to byly pozitivní zkušenosti. Postupně jsem se skrze různé kontakty nebo akce seznámil s více než polovinou týmu Rádia 7. Zhruba před rokem jsem začal intenzivněji přemýšlet o změně zaměstnání a taky se za to více modlit. Jednotlivé dílky skládačky začaly do sebe zapadat, když Dan Zeman vyvěsil v církvi, které jsme oba dva součástí, leták s nabídkou práce v Rádiu 7. Moje přemýšlení i modlitby začaly jít konkrétním směrem. Rozhodl jsem se na nabídku zareagovat a výsledkem je, že jsem tady :). Beru to tedy jako Boží vedení i velké požehnání v jednom.

Jak vnímáš roli médií a těch křesťanských zvlášť?
Asi zde nevymyslím nic nového. Roli médií vnímám v tom být objektivním zprostředkovatelem zpráv a informací z dění okolo nás. Křesťanská média mají tu výhodu, že zprostředkovávají obsah, který přináší naději, povzbuzení a zaměření na Boží věci. Tedy obsah, který v běžných sekulárních médiích téměř nenajdeme.

Čím bys chtěl přispět k práci R7?
Rád bych byl užitečnou součástí týmu. Ať už v roli redaktora nebo i toho, kdo jde po společné cestě za Kristem. 

 

Vytisknout