• Nalaďte se
Playlist

Živé vysílání

11:00 Písničky
11:15 Štafeta
Role muže v rodině (2/5): Otec
11:45 Písničky
12:05 Písničky
12:15 Čtení na pokračování
Život bez všedních dnů (9/16)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Univerzita života


Čtení na pokračování

images/porady/cetba.png

Od pondělí do pátku je pro vás krátce po poledni připraveno setkání s knihami, které stojí za přečtení… přesněji za poslech :-)

Vysílací časy: pondělí až pátek 12:15 / repríza všech  odvysílaných dílů tentýž den ve 23:15  / noční repríza: pondělí-pátek 2:15
Stopáž: 30 minut
Odpovědný redaktor: Lenka Malinová

Sloužili jsme za totality

Loni na podzim měla Evangelická církev metodistická slavit sté výročí svého vzniku, oslavy ale byly kvůli pandemii odvolány a přesunuty na letošní rok. Datum se nevztahuje k žádné konkrétní události před sto lety, ale spadá doprostřed období, kdy se metodismus u nás formoval: američtí metodisté rozbili poprvé svůj typický evangelizační stan v srpnu 1920 v Praze na Vinohradech a téhož roku vznikl první metodistický sbor v pražských Vršovicích. Ve čtení na pokračování se proto vracíme ke knize, ve které její autor, metodistický kazatel a později i vedoucí Vilém Schneeberger, podává svědectví o životě a práci církve v době vlády komunistů. Z knihy Sloužili jsme za totality čte od 29. června Miroslav Makovička.

Vytisknout E-mail

Život bez všedních dnů

Ve čtení na pokračování se vracíme k osobnosti německého kazatele Wilhelma Busche, který patřil k Vyznavačské církvi a působil od konce první světové války v hornickém Essenu. Za socialismu vyšla v samizdatu jeho kniha příběhů Život bez všedních dnů, která posilovala křesťany v tehdejším komunistickém Československu. V podání Petra Stoye  se do ní můžete zaposlouchat každý všední den celý červen ve čtvrt na jednu.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.