• Nalaďte se
Playlist

Živé vysílání

00:00 Na sobotní frekvenci Proglasu
Naděje má z buku křídla (R)
01:00 Interval
Člověk krve: CD V kuchyni (R)
02:00 Písničky
02:15 Dary z rukou Mistra
Jako Berójští (4/4): Falešné učení (R)
02:45 Písničky

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Chvalme jako děti


Fortepiano

images/porady/forte.png

Život hraje někdy na bílých a jindy na černých klapkách. Někdy pěkně rychle, svižně a do skoku, jindy pomalu a pozvolna; někdy potichu, piano a někdy pořádně forte… Středeční odpolední rozhovory zachycují životní příběhy, jaké jsou, a pátrají po melodii, kterou v nich hraje Bůh.

Vysílací časy: pondělí 10:00 / repríza: úterý 13.00, středa 03.00, sobota 11:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor a moderuje: Lenka Malinová

!!!LIVE!!! V premiéře možnost kontaktovat studio na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zprávou SMS na číslo: 608 566 773 a také telefonicky na čísle: 515 535 485.

Fortepiano v červenci

Nevzdat se

Mirka Holanová to v životě neměla díky svému zdravotnímu handicapu lehké. Částečná ztráta zraku, omezení v životě, samota.. Jak se s tím vším vypořádat, nelitovat se a nezahořknout? Poslouchejte v prvním prázdninovém Fortepianu 5. července ve 13 hodin!

Když hudba utichá

Hudba byla celým jeho životem. Věnuje se jí stále, ale něco se změnilo: Komu a proč hraje? Před několika lety uvítala ve Fortepianu Lenka Malinová vynikajícího muzikanta Pavla Dirdu, jehož jméno je spojeno s legendární romskou kapelou Gulo Čar, a v současné době ho můžete slýchat v našem romském magazínu. 12. července se k rozhovoru s ním vrátíme. Poslouchejte od 10 hodin.

Na věku nezáleží

Asi to také znáte: modlíme se za někoho velmi dlouho, aby uvěřil, dokonce dlouhé roky, ale pořád nic. A pak to najednou přijde! Za Majku Gayerovou se léta modlila její rodná sestra. Zdálo se, že Bůh její prosby nevyslyší, protože věk přibýval a stáří je zvláštní čas. Rozhodně není běžné, aby se lidé v důchodovém věku, jak se dnes nazývají senioři, stali křesťany. Měnit zaběhnuté způsoby myšlení a životních postojů je obtížnější než v mládí. Budeme si o tom povídat ve Fortepianu 19. července.

Nečekaná zastavení

Někdy se v životě stane, že uprostřed vší zaměstnanosti a úkolů přijde nečekané zastavení. Nedá se nic dělat, dál to nejde. Jak zareagujeme, co s tím uděláme? Jan Kuklínek prožil dvě nečekaná a velká zastavení. Musel přehodnotit svůj dosavadní život i práci. Více o tom poví ve . Poslou Fortepianu 26.července. Poslouchejte od 10 hodin.

Vytisknout E-mail

Fortepiano v srpnu

Šance na život

To, v jaké rodině jako děti vyrůstáme, ovlivňuje náš další život. I když si řekneme, že nebudeme žít jako naši rodiče, není snadné nevstoupit na stejnou cestu. Své o tom ví Michal Maršál, který měl našlápnuto zůstat bezdomovcem a alkoholikem. Dostal šanci na život, které se chopil. Více poví ve Fortepianu 2. srpna od 10 hodin.

Všude se Spasitelem

Salvador znamená ve španělštině spasitel. V zemi, která nese tento název, žije také David, který navštívil pořad Fortepiano před třemi lety. Sám má příjmení De Jesus :). Povídání o životě v zemi s takovým názvem a o osobním vztahu k Bohu nabídneme 9. srpna od 10 hodin. A protože jde o reprízu lednového pořadu, bude tam také řeč o sněhu, na který se náš host těšil.

Není únava jako únava

Únavu zažíváme všichni, někdy menší, jindy větší. Na tom není nic neobvyklého. Ovšem zažít únavový syndrom, to už je věc docela jiná. Z toho se nevyspíme do druhého dne. A právě o této zkušenosti si před několika lety povídala ve Fortepianu Lenka Malinová s Věrou Pokornou z Velké Bíteše. Rozhovor si můžete poslechnout 16. srpna.

Nepřemožitelný

Vadim Zajac byl malého vzrůstu, a tak odmalička hodně cvičil, aby se ubránil a aby si na něj nikdo nedovoloval. Celý svůj život podřizoval této myšlence. A vydrželo mu to hodně dlouho, dvakrát byl ve vězení a zapletl se s mafií, než došel k závěru, že si tak život není schopen zachránit. Poslechněte si jeho vyprávění ve Fortepianu 23. srpna.

V cílové rovince

Co my lidé očekáváme? Mění se to s věkem. Jak se vypořádat se stářím? Před několika lety jsme měli ve Fortepianu vzácnou návštěvu. Pamětníci znají hlas Jozefa Gaboviče z doby, kdy zpíval třeba také s pěveckým sborem Jas, ale také na mnoha evangelizacích a akcích nejen na Slovensku, ale také v Čechách a na Moravě. Se svou ženou Danielou patří nyní už mezi seniory. V posledním prázdninovém Fortepianu 30. srpna zveme k poslechu jejich rozhovoru. Nechte se jimi inspirovat!

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.