Playlist

Živé vysílání

15:50 Písničky
16:00 Překročit hranice
Láska jako způsob života (1/6) (R)
16:15 Písničky
16:30 Magazín
Den vděčnosti, Pozvánka do Českého Krumlova, recenze Jak potůček v jezeře
17:00 Korálky
(R)

Vysíláním vás provází

Myšlenka na den

Potřebujeme vzory


Večer pod lampou

images/porady/lampa.png

Čtení z náročnějších, nebeletristických knih – apologetických, historických a vzdělávacích spisů autorů současných i léty prověřených

Vysílací časy: pátek 21:00 / repríza sobota 14:00 / noční repríza: čtvrtek 3:00
Stopáž: 60 minut
Odpovědný redaktor: Kateřina Hodecová

Islám jako výzva pro křesťany (2/8)

Vůči islámu se dnes mnoho lidí vymezuje, křesťanů i těch, kteří se označují za ateisty. Je ale velice důležité si uvědomit, že to, co dnes vytýkáme islámu, bylo až donedávna příznačné i pro křesťanství. Že dnes křesťanství chápeme a prožíváme jinak, není ani tak naší zásluhou, jako spíše okolnostmi... Už podruhé vás dnes zveme k poslechu čtení z knihy profesora Pavla Hoška Islám jako výzva pro křesťany - připojte se k poslechu relace Večer pod lampou v pátek 22. května  na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Islám jako výzva pro křesťany (3/8)

Večer pod lampou - to je pozvánka k poslechu čtení dobrých kniha a mezi ně určitě patří titul profesora Pavla Hoška Islám jako výzva pro křesťany. Mnohé z tradičních islámských odpovědí pro nás jsou a zůstanou cizí a více či méně nepřijatelné. Ale vlastně i proto může být islám účinným katalyzátorem a podnětem k zásadnímu zamyšlení nad tím, kým vlastně jako Evropané jsme a co to vlastně je, ta naše (ve všech pádech skloňovaná) evropská kulturní identita. K poslechu se přidejte 29. května na Rádiu 7.

Vytisknout E-mail

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.